16.3 C
Warszawa
czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

10 kontynuacji animacji Disneya, których możemy spodziewać się w przyszłości

Rozwój animowanych filmów Disneya to jak otwieranie magicznej księgi pełnej niespodzianek, gdzie każda strona obiecuje nową, fascynującą przygodę. To, co kiedyś było domeną jednorazowych opowieści, teraz przekształca się w rozległe uniwersa pełne kontynuacji, otwierając drzwi do świata, w którym możliwe jest powstanie tych 10 kontynuacji kultowych filmów Disneya. Mimo że Disney posiada w swoim arsenale niektóre z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii kinematografii, przez długi czas opierał się pokusie tworzenia kinowych kontynuacji, często wybierając drogę bezpośrednich wydań na DVD. Jednak premiera filmu „Ralph Demolka w internecie” zwiastowała zmianę, zapoczątkowując nową erę wydań kinowych. Disney na poważnie podchodzi do zwiększenia produkcji animowanych kontynuacja, co oznacza, że być może w niedalekiej przyszłości będziemy mogli cieszyć się powstaniem kontynuacji dobrze znanych nam serii.

Wśród prac nadchodzących animowanych kontynuacji Disneya, niektóre z największych franczyz firmy szykują się do kolejnych kinowych wydań. „Głowa do góry 2” i „Vaiana: Skarb oceanu 2” mają się ukazać w 2024 roku, „Zwierzogród” w 2025 roku, a „Kraina lodu 3” oraz „Toy Story 5” w 2026 roku. To może być tylko początek fali kontynuacji popularnych animacji Disneya, z już potwierdzonymi pracami nad „Krainą lodu 4”. Oto 10 kontynuacji animacji Disneya, na których powstanie najbardziej liczymy.

Wielka Szóstka 2 / A Big Hero 6 Sequel

Jednym z najbardziej oczywistych kandydatów na sequel jest „Wielka Szóstka”, którego kontynuacja byłaby więcej niż mile widziana ponad dekadę po jego premierze. „Wielka Szóstka”, będąca sławnym dziełem Marvela, zamieniona przez Walt Disney Animation Studios w hit, ma przed sobą otwarte drzwi do adaptacji kolejnych komiksowych historii ekipy. Spin-offy serialowe „Wielkiej Szóstki” pokazują, że materiału do rozwinięcia jest pod dostatkiem, dlatego „Wielką Szóstkę 2” musi powstać.

Auta 4 / Cars 4

„Auta 4” to kolejny oczywisty wybór. Seria „Auta” jest jedną z najbardziej dochodowych serii Pixara, a trzy odsłony podniosły serię do rangi ikony. ” Auta 3″ pozornie zakończyły historię Zygzaka McQueena, ale to nie znaczy, że seria zakończyła się na zawsze. Jak pokazały ” Auta 2″ jest mnóstwo miejsca na czwartą część, w której poznamy inne poboczne postacie, natomiast spinoffowa seria „Samoloty” pokazuje, że można w dalszym ciągu odkrywać inne zakątki tego uniwersum. „Auta 4” to oczywisty wybór, jeśli Disney i Pixar chcą kontynuować rozbudowywanie swoich serii, a po ostatnich ogłoszeniach wydaje się to niż bardziej prawdopodobne.Iniemamocni 3 / The Incredibles 3

„Iniemamocni 3” to propozycja, która nie może przejść niezauważona. „Iniemamocni 2” jest jednym z najbardziej kasowych filmów animowanych wszech czasów, co zaskakuje, biorąc pod uwagę, że sequel pojawił się 14 lat po oryginale. Od premiery „Iniemamocnych 2” minęło zaledwie sześć lat, co oznacza, że na trzeci film może być jeszcze za wcześnie. Jednak, z uwagi na rosnącą popularność filmów o superbohaterach, ma sens, aby Pixar kontynuował przygody z serii „Iniemamocni”, dalej eksplorując świat tytułowej rodziny superbohaterów.

Nasze magiczne Encanto 2 / Encanto 2

Nasze magiczne Encanto  / Encanto
fot. Materiały prasowe

A co z „Nasze magiczne Encanto 2”? Ostatnie filmy z Walt Disney Animation Studios spotkały się z mieszanych recenzjami, zarówno krytyków, jak i publiczności, o czym świadczą wyniki w box office. Filmy takie jak „Życzenie”, „Dziwny świat” czy „Raya i ostatni smok” nie spełniły oczekiwań, jakie Disney mógł mieć. Jednakże, „Nasze magiczne Encanto” z 2021 roku wyłamuje się z tego trendu, stając się znaczącym sukcesem dla studia. Świat, historia i ścieżka dźwiękowa „Nasze magiczne Encanto” wyróżniają się na tle innych gigantów z portfela Disneya. Dlatego też, tworzenie „Nasze magiczne Encanto 2”, z ogromnym potencjałem do rozwinięcia tego świata, wydaje się być więcej niż sensowne.

Ralph Demolka 3 / Wreck-It Ralph 3

Innym popularnym wyborem na kontynuację jest seria Ralph Demolka, która zyskuje na popularności jeśli chodzi o kontynuacje, przy czym film „Ralph Demolka w internecie” reaktywował trend sequeli w Walt Disney Animation Studios. Chociaż Ralph i Vanellope mieli już okazję rozwinąć swoje historie dwukrotnie, w świecie Ralpha Demolki wciąż jest mnóstwo do odkrycia. Ponieważ seria skupia się na grach wideo, oryginalne postacie z serii wciąż mają do odkrycia mnóstwo atrakcji. Skupiając się na grach wideo, franczyza może zaoferować swoim oryginalnym postaciom zupełnie nowe tereny do eksploracji. Sukces kasowy „Super Mario Bros. Film” pokazuje, że filmy o grach wideo są popularniejsze niż kiedykolwiek, co oznacza, że Ralph powinien powrócić.

Zwierzogród 3 / Zootopia 3

Zwierzogród / Zootopia
fot. Disney+

Innym popularnym wyborem w przypadku kolejnej kontynuacji Disneya jest „Zwierzogród”, z potencjałem rozszerzenia franczyzy poza nadchodzący „Zwierzogród 2”. Potencjał historii o kumplach gliniarzach jest niemal nieograniczony, a rozległy świat antropomorficznych zwierząt z łatwością może pomieścić kilka kolejnych filmów. Seria „Zwierzogród+” podkreśla, jak wielki jest świat „Zwierzogrodu”, co czyni go idealnym kandydatem na kolejną kontynuację.

W głowie się nie mieści 3 / Inside Out 3

Jedną z najbardziej oczekiwanych kontynuacji od Disneya jest „W głowie się nie mieści 2”, która kontynuuje historię Riley i emocji w jej głowie. Możliwe jednak, że kolejna kontynuacja jest już w rozwoju, co przekształciłoby „W głowie się nie mieści” w jeszcze większą franczyzę. ” W głowie się nie mieści 2″ wprowadzi kilka nowych emocji, ale jest jeszcze mnóstwo niezagospodarowanego potencjału dla nowych postaci. ” W głowie się nie mieści 3″ mogłaby wprowadzić jeszcze więcej z nich.

Vaiana 3 / Moana 3

W ciągu najbliższych kilku lat seria Vaiana ulegnie znacznemu rozwojowi, przy czym premiera „Vaiany 2” ma nastąpić w 2024 r., powstanie również wersja aktorska animacji. Oczywiste jest, że chce jeszcze bardziej poszerzyć uniwersum „Vaiany”, co czyni „Vaiana 3” kolejnym logicznym krokiem. Nie wiadomo jeszcze, dokąd „Vaiany 2” poprowadzi historię Vaiany i Mauiego, ale jest całkiem możliwe, że druga część może rozpocząć nową, ekscytującą przygodę, która mogłaby zostać rozwinięta w trzecim filmie.

Vaiana / Moana
fot. Materiały prasowe

Potwory i spółka 2 / A Monsters, Inc. Sequel

Kolejną propozycją jest prawdziwa kontynuacja „Potwory i spółka”. Jest to jeden z wcześniejszych filmów Pixara, eksplorujący świat potworów żyjących w szafach i pod łóżkami dzieci. Oryginalny film z 2001 roku był wielkim hitem, ale to nie był koniec „Potworów i spółki”, ponieważ prequel zatytułowany „Uniwersytet Potworny” ukazał się w 2013 roku. Chociaż ten film był świetnym dodatkiem do franczyzy, był prequelem, co oznacza, że prawdziwa kontynuacja „Potworów i spółki” wciąż się nie wydarzyła. Teraz w końcu może nadejść czas na właściwą kontynuację, pokazującą, co dzieje się z Sullym i Mikiem po ich początkowej przygodzie.Zaplątani 2 / Tangled 2

„Zaplątani 2” mogłoby być jak powiew świeżego powietrza dla fanów Disneya, którzy od dawna czekają na kontynuację przygód Roszpunki. Film z 2010 roku, jest często uznawany za jedno z dzieł rozpoczynających nowoczesną erę Disneya, co czyni brak sequela dość zaskakującym. Pierwsza część opowiadała klasyczną historię Roszpunki, ale, jak pokazują inne sequele Disneya, nie powinno to stanowić przeszkody dla stworzenia kontynuacji. „Zaplątani” już zostało rozwinięte w postaci serialu telewizyjnego oraz krótkometrażówki, co daje podstawę do myślenia, że franczyza mogłaby zostać odświeżona, jeśli Disney zdecyduje się na realizację sequelu tej hitowej animacji.

Related Articles

Stay Connected

0FaniLubię
3,913ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Latest Articles